Turkcell’in Sosyal Medya Girişimleri

turkcellSosyal Medya” kurumların müşterileri ile olan iletişimini kuvvetlendirmek adına çok güzel bir alan. Ürün ve hizmetleri ile ilgili gerçek geri bildirimler/öneriler toplayabilecekleri bir mecra. Aynı zamanda da çok riskli bir alan. Çünkü kullanıcılar için “Kral çıplak !” demek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Ülkemiz için henüz çok yeni olan bu mecrada bir takım başarı ve başarısızlık örnekleride gördük.

Turkcell’de yaklaşık 3 hafta öncesinde kurumsal olarak sosyal medyada yerini almış bulunuyor. Basın bülteninde kurumsal olarak sahip olduğu hesaplarını paylaşmışlar. İşte sosyal medyada Turkcell;

Ayrıca Facebook’da gncPLAY için birde kampanya düzenlemişler. Üstelikde bunu bir uygulama ile yapmamışlar. Son zamanlarda kurumlar sıkça kampanyaları için uygulama yaptırıyorlardı. Ama artı trend fan sayfaları açmak ! Bunuda çok yakından takip etmişler. Kampanyaya katılabilmek için http://www.facebook.com/pages/gncPLAY/94840089445 adresinde yer alan sayfaya üye olmanız yeterli. Bundan sonrasında tek yapmanız gereken Turkcell’in gün içerisinde açtığı konu başlığı altına “en sevdiğiniz şarkıyı” ve “beğenme sebebinizi” yazmanız. Sonuçlar her gün 18:00’den sonra açıklanmakta. Böylelikle gün boyu Turcell kendini izletiyor 🙂 Bundan sonrasında da bu tarz kampanyalarını sıkça göreceğiz sanırım.


2 Yorum
 1. Okan Barlas
  1 Tem 2009 22:37

  Bu arada biraz önce çok güzel bir “adver game”lerinin de yayına girdiğini gördüm. http://www.rekorcepte.com/ adresinde keyifle oynayabilir ve data paketleri kazanabilirsiniz.

 2. Okan Barlas
  3 Tem 2009 01:29

  2 Temmuz gecesi Turkcell Bloggerlara özel bir 3G tanıtım partisi düzenledi. Bende katılanlar arasındaydım. Çok güzel bir organizasyondu. Herşey için teşekkürler…

  Detaylar : http://turkcell3g.wordpress.com/2009/07/02/3g-partisi-basladi/ ve http://turkcell3g.wordpress.com/2009/07/02/3g-deneyimleri/ adreslerinde.

Yorum Yapın