Şirin bir balıkçı köyü : Kıyıköy

kiyikoylimanFotoğraf ve fotoğrafçılık en büyük hobim. Ayrıca gezmeyi ve yeni yerleri görmeyide çok severim. Fotoğraf çekmek için fırsat buldukça seyahat ediyor ve yeni yerler keşfediyorum. Baktım ki bu yerlerin sayısı her geçen gün artıyor bende sizlere bu gezilerde edindiğim izlenimlerimi bu bölümden aktarmak istedim.

İlk yazımızdaki durağımız şirin bir balıkçı köyü : Kıyıköy. Öncelikle geziye katılan ekip hakkında bilgi vermek istiyorum.


Faik

Faik Kayhan : Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akademisi Pazarlama Müdür Yardımcısı. Ayrıca Tracking ve benzeri konularda da çok deneyimli. En büyük hobisi fotoğraf. Kabul etmek gerekirse bende de daha iyi bu konuda.

Ekip olarak İstanbul’dan yola çıktık. Haftasonumuzu geçirmeyi planladığımız Kıyıköy gezimiz öncesinde fotoğraf ekipmanlarımızı ve çantalarımızı hazırladık. Sabah yol öncesinde seyahate başlamadan Aslı Börek‘te güzel bir kahvaltı yaptık ve kahvelerimizi içtik. Hedefimiz Kıyıköy ve artık yoldayız. Anadolu yakasından çıktığımız yolda ilk durağımız Kemerburgaz oldu. Ordan sonrasında sahil şeridini takip ederek manzaralı bir güzergah belirledik. Ancak Sahile paralel giden yol Terkos civarlarında kesiliyor. Hazır gelmişken Terkos ve çevresinde de bir tur atmış olduk.

terkos

Toplam yol İstanbul Anadolu yakasından yaklaşık 230 km. civarında. Gezerek dahi olsa yaklaşık 4 saat sonra Kıyıköy’e varmak mümkün. Aslında TEM’den giderseniz daha hızlı varabiliyorsunuz. Ancak benim önerim eski Edirne yolunu kullanmanız. Yolun iki tarafındaki ormanlar ile yeşile doyarak keyifli bir yolculuk yapıyorsunuz.

Kastro

Kıyıköy’e varmanıza yaklaşık 10 km. kala Kastro sapağını göreceksiniz. Sizde bizim gibi meraklı iseniz uğramanızı tavsiye ederim. Tabelasında her ne kadar 7 km. yazsada çok bozuk ve dar bir yolu yaklaşık 20 dakikada alabiliyorsunuz. Sonunda karşılaştığınız manzara ise bu yorgunluğunuza fazlasıyla değmekte. Bir dere ile denizi ayıran koyun iki yanında farklı tadlara ulaşabiliyorsunuz. Konaklama olarak tek şansınız çadır kurmak. Eğer Temmuz veya Ağustos ayında gidecekseniz yerinizi mutlaka ayırtmanızı tavsiye ederim. Tesis olarak bir iki ufak büfe ve çay bahçesinde dışında bir şey yok. Tamamen bakir doğa.

dere kıyısında kiralayabileceğiniz sandal ve deniz bisikletleri bulunmakta. Dilerseniz sevgilinizin fotoğrafınıda çekebilirsiniz.

Ve İşte Kıyıköy.

kiyikoy

Tepeden sahile doğru inmeye başladığında gördüğünüz manzara günün tüm yorgunluğunu alıp götürüyor. Geçimini balıkçılıkla kazanan köy gerçek bir Trakya köyü. Uzun yıllardır tarihi yapısı ve doğal güzelliği hiç bozulmamış. İlk hayranlıkla tepeden köyü seyretme sefası bittikten sonra sıra konaklama yeri bulmakta. Yapılabilecek en büyük hata Kıyıköy’e Ağustos ayında yer ayırtmadan gitmekmiş. Bunuda öğrenmiş olduk; siz aynı hataya asla düşmeyin. Yaklaşık 2 saat boyunca köydeki tüm otel ve pansiyonları gezen ekibimiz yorgunluk ve umutsuzlukla Kartal Tepe mevkiindeki bir çay bahçesine oturdu. Artık yer bulamayız diye düşünüp bir yandan manzara seyrederek yemek yedik.

Kıyıköy’ün sahilide aynı Kastro’daki gibi ilginç bir koy. Köy boyunca her iki yanından akan Pabuç ve Kazan derelerini kesen koyun bir yanı deniz öteki yanı dere. Ümitsizce en azından gelmişken Kartal Tepe’den görmüş olduğumuz derelere gidelim istedik. Dere kıyısı boyunca deniz bisikleti,kano ve sandal kiralanabiliyor. Sandal turu için konuştuğumuzda öğreniyoruzki yoğunluk nedeniyle yer bulamayan turistlere köylüler kendi evlerini kiralıyorlar. Sandalcıyıda yanımıza alıp eniştesinin kiralık evine gittik.

Kıyıköy’de ortalama 50-80 YTL arasında 3 oda bir salon tek katlı şirin bir köy evi tutmak mümkün. 5 saate varan arama sonucunda artık bizimde kalacak bir yerimiz var.

Saatlerimiz akşam üstünü göstermiş ve biz çok yorulmuş olsakda evimize yerleşir yerleşmez bu şirin balıkçı köyünü turlamak için harekete geçtik. Öncelikle köy meydanına gittik. Burda modern yapıların yanı sıra ara sokaklarda eski ahşap yapılarada rastlamak mümkün. Limana indiğimizde muhteşem manzaralarla karşılaştık. Yorgun olduğumuz için çekemediğimiz ancak ertesi güne çekmeyi planladığımız fotoğraf kareleri için yer beğendik. Hava kararmaya ve iyice yorulduğumuzu hissetmeye başladığımızda akşam için alış veriş yapmaya başladık. Köyün tepesinde deniz manzaralı köy evimizin terasında yapacağımız mangal partisini iple çekiyorduk. Birkaç tane kasap bulunmasına rağmen tavsiye üzerine Kurt kasabı bulduk. Sebebi ise özellikle kendi yaptıkları kasap sucukları. Aklınızda bulunmasında fayda var.

kiyikoyliman

Hazırlıklarımızı yapmış mangal keyfimizi yapmaya henüz başlamıştık ki Trakya’da olduğumuzun bir kez daha farkına vardık. Akşam kararıp köylüler evine çekilmişti ama yaşam henüz onlar için bitmemişti. Sıcak Trakya halkının ne kadar eğlenceli insanlar olduğundan sanırım bahsetmeme gerek yok. Köy evlerinin teraslarında toplanan dostlar, aileler. Gecenin sessizliği çalınan darbuka ve klarnetin sesine yenilmiş ve evlerden çoşkulu eğlence sesleri gelmeye başlamıştı.

İnsanların sanki bir masal kahramanı gibi yaşadıkları bir köy Kıyıköy. Sabah karşı naralar atarak evine dönen adamları sürükleyerek kapıdan sokan kadınları görünce; kendimi cennet mahallesi dizinin setinde sandım.

Uzun süren gece muhabbeti sonrasında günü boşa değerlendirmemek adına yataktan sürünerek kalktık. Ama inanın gün boyunca yaşayacaklarımızı düşününce o yorgunluktan eser kalmıyor. Kartaltepe mevkiinde tüm manzara ayaklarınızın altında çok güzel bir kahvaltı yapabiliyorsunuz. En güzeli ise karşı tepeye kurulu mandırada iki hırçın atın dört nala koşusunu izlemek.

Sırada Sandal Keyfi Var

sandal

Pabuç deresi ilk bakıçta çok uzun gözükmesede kürek çekmeye başladığınızda gerçeği anlıyorsunuz. Yaklaşık 1,5 saat boyunca kürek çekmenin vermiş olduğu yorgunluğu atmak için tavsiyem güzel bir yemek ve sonrasında hamak keyfi. Gezinin en ilginç yerlerinden biri ise kayalar oyularak inşa edilmiş Mağara Manastır’dı.

Mağara Manastır Bizanslardan kalma. Yaklaşık 10 0dacıktan oluşuyor. Manastırın en dibinde sağ tarafta aşağıya doğru bir iniş ve orda su yatağı olduğu söyleniyor. Ancak ne yazık ki köylüler bu girişi kapatmışlar. Yine tam orta yerinde basamaklardan oluşan bir toplantı yeri var. Söylenene göre dini törenlerin yapıldığı alan.

magara2

Güzel bir haftasonu geçirmek isteyenlere tavsiye ederim. Deniz ve bozulmamış doğasıyla Kıyıköy sakin bir tatil hedefleyenler için birebir. Fotoğraf konusunda da merakınız varsa gerçekten görülesi bir yer. Umarım verdiğim bilgiler faydalı olmuştur; bir başka durakta görüşmek üzere.


20 Yorum
 1. fazilet
  8 Haz 2010 13:27

  merhaba.kesinlikle katılıyorum size kıyıköy hafta sonu tatili için mükemmel bir yer.gerçekten tam bir trakya köyü insanları çok sıcak ve yardımsever.her oturup konakladığınız yerde bir köylü ile kendinizi muhabbet içinde buluyorsunuz…

 2. osman aslantaş
  17 Haz 2010 19:16

  biz gelmedik ama gelmeyi düşünüyoruz umarım memnun kalırız

 3. meltem
  10 Ağu 2010 10:47

  Eşimle nasıl hevesli gittik yollarda şarkı söylüyoruz olur olmaz herşeye gülüyoruz keyfimiz gıcır.SAhil Pansiyonda rezervasyon yaptırdık aman Yarabbi türk filmlerinde gördüğümüz genelevlere benziyordu yok böyle bir rezalet oda diye gösterdikleri yerler yemin ediyorum eminönünde alt geçitteki tuvaletin yatak konmuş hali kokudan duramadım paslı teneke lavabo, akıllara zarar tuvalet iğrenççç odadan çıkınca öğürecektim gözlerim doldu.istanbuldan çıktık yolları da bilmiyoruz aldığımız araba emanet 5 saatte gittik eşim ben seni burada yatırmam dönüyoruz dedi.vallahi şu anda bile içim bulandı Arkadaşlar sizlere sesleniyorum sakın gitmeyin!!! sahili berbat resimlere aldanmayın resimdekiyle alakası yok iğrenç pislikten geçilmiyor.Sahil pansiyonun resmini çeken arkadaşı da kutluyorum pulitzer nobel ne kadar ödül varsa hepsini hakediyor böyle bir pislik yuvasını tripleks villa gibi göstermişya helal olsun.biz kandık gittik ordaki pansiyoncuyada hakkımı helal etmiyorum bu kadar masraf ettik hepsi palavracı dolandırıcı.orayı öven yorumcularda kesin pansiyon sahipleri orayı övmek için yazdılar inanın köpeğimi bile bırakmam oralarda o kadar yani.ya varya sayfalarca yazmak istiyorum da söz yetmez gitmeyin kalın sağlıcakla.

 4. Fatma Arabacı
  17 Nis 2011 18:40

  Kasaba çok güzel ama esnaf kazıkçı, konaklama ararken ve balık yerken mutlaka pazarlık yapın. Özellikle Kastro çok ama çok güzel. Pansiyonlarda çok lüks aramayın lütfen burası bir balıkçı kasabası 🙂

 5. kadir
  21 Ağu 2012 01:26

  Sosyal bir görev anlayışıyla bu yazıyı çok düşünerek yazdım.zarar versin diye değil kendilerine çeki düzen versinler diye yazıyorum..herşeyi ile rezalet ötesi bir durum almış rezalet ötesi bir yer.Doğayı güzelliği nasıl katlederiz sahnelenmiş kıyıköyde..Haketen gelenlerin bidaha gelip gelmemesi umurunda olmayan marslılar var orada..Arkadaşlar; Kıyıköyü kendi haline bırakalım. Bitmiş tükenmiş bir yer?ben 20 yıl önceki halini çok iyi bilen biriyim.Bu Rezalet ötesi duruma getirenler utansın diyecem ama utanacak insansı yaratık varmı ki orada.. Kıyıköyü prof. google sorarsanız hemen kalkıp gitmeniz görmeniz gereken olağanüstü bir yer sanırsınız sakın inanmayın. Ve lütfen gitmeye kalkıpda oradaki rezalete katkıda bulunmayın. 3-5 tane iyi insan için destek olalım diyorsanız onada karışmam.
  1- Aya nicolas ?benzer durum bizim ibadethanelerimizden birinin başına gelse dünyayı ayağa kaldırırız? elinde dabruka bozuntusu çalgı aleti ve bir elindede alkollu içeceği turizme hizmet eden 30 yıldır bu manastıra bakıyormuş! gönüllü orman kaçkını..rezalet rezalet?
  2-hangi sınıfa sokacagımı bilemediğim kır restoranında yemek yiyoruz bir hesap geliyor.. su 3 tl, palamut 15 tl(istavrit daha buyuk) 4 adet köfte 13 tl single salata 10 tl. tüm kıyı köy köpekleride masanın etrafında bize eşlik etti. derekenarında beklenmedik bir hesap. yemişiz bi kere itiraz yok.
  3.Bu memleketin tüm mandaların sütünü toplasanız bu kadar süt ve süt ürünü elde edemessiniz.. yokmu bunun takipçisi. nasılsa bir gelen bi daha gelsede olur gelmesede olur?.anlayacağınız aldıgım manda yogurdududa kesinlikle sahteydi.
  5-belediye orada yok? marsdan arkadaslar idare ediyor? ya arkadasım pabuçderesi denize kavusma yerine yakındaki asma köprü bozuntusuyla neyi amaçlıyorsunuz. allah aşkına
  ?6..7..8..9.. hakan kardeş yazma olayı sınırlı plajda ölenlerin sayısını yazarak belediye sorunu çözmüş diyerek bağlayayım. gidin hatıralarımızda kalan o güzelim kıyıköyü ne hale getirmişler görün ama sakın ola para harcamayın.. yemeyin içmeyin plaja girmeyin.. ha bide unutmadan sakın o çöp deryası plaj kısmına inerken 5 tl alınan belediye haracını ödemeyin, direnin.. rezaleti görmek için görün..
  kıyıköyü kurtaran yokmuuuuuuuuuuuuuuuu?

 6. Bircan
  22 Ağu 2012 16:05

  ALLAHIN YARATTIĞI GÜZELİM DOĞA NASIL BİR CEHENNEME ÇEVRİLİR MERAK EDEN VARSA GİTSİN. YOL BOYU DENİZİN ÖLÜMCÜL DERECEDE TEHLİKELİ OLDUĞUNU İKAZ EDEN TABELALAR EN SON BOĞULARAK ÖLEN BİR ÇOCUK RESMİYLE BİTİYOR.KÖYE GİRİNCE BULUN SADECE KABUSUN ÖN GÖSTERİMİ OLDUĞUNU ANLIYORSUNUZ PİSLİK DİZ BOYU YER GÖK ÇÖP GEÇEN HER ARABA DEV TOZ BULUTLARI OLUŞTURUYOR.KIRILMIŞ ŞİŞELER YERLERDE BÜYÜK TEHLİKE OLUŞTURUYOR İZ BİRGÜN ÖNCE GİTTİĞİMİZ İĞNEADA TECRÜBESİNEDE DAYANARAK GİTMEK İSTEYENLERE BİZİM GİBİ RESİMLERE TV GEZİ PROGRAMLARINA ALDANANLARA YAZIYORUM PARANIZLA HEM REZİLLİK YAŞIYORSUNUZ HEMDE ÖZELLİKLE İĞNEADA YOLUNDA MICIRLAR VE UÇURUMLAR YÜZÜNDEN HAYATİ TEHLİKE .HELEDE BİZİM GİBİ AKŞAM KARANLIĞINA KALIRSANIZ YOLUN O HALİNİ BİLDİKLERİ HALDE SOL TATAF TEPENİZE DÜŞMEYE HAZIR KAYALAR SAĞ TARAF UÇURUM CAMLARA FIRLAYAN MICIRLAR ÜZERİNİZE DİREKSİYON KIRAN BÖLGE ARABALARI.KASTRODA AYNI ŞEKİLDE KABUS BU 3 BÖLGE İÇİN İĞNEADA- KIYIKÖY-KASTRO NEFİS GİDİN GÖRÜN GÖRMEDEN ÖLMEYİN DİYENLER ALLAHTAN BULSUNLAR GİTTİK VE ÇOLUK ÇOCUK ÖLÜYORDUK BİZLER YANDIK GİDİP SİZLERDE YANMAYIN O BÖLGELER TURİZM BAKANLIĞI TARAFINDAN TURİSTLİK OLARAK İLAN EDİLMİŞ HALK TOPLUCA EYLEM YAPMIŞ BAKANLIĞA SÖZ DİNLETEMİYİNCE İNTİKAMINI GİDENLERDEN ALIYOR HİZMET VERMEYİP KAZIKLAYARAK PİSLİK İÇİNDE BIRAKARAK

 7. DEFNE
  22 Ağu 2012 16:36

  BAYRAM TATİLİMİZ REZİL OLDU SANKİ KAMERA ŞAKASI NEREDE O RESİMLERDEKİ YAZILARDAKİ KIYIKÖY .İĞNEADA .KASTRO BİZ İSTANBULDAN GİTTİK HEP YAPTIĞIMIZ GİBİ POYRAZ KÖYE GİTSEK AKŞAM GÜLE OYNAYA MUTLU MUTLU MİS GİBİ EVİMİZE GELİRDİK PARAMIZDA ZAMANIMIZDA BİZE KALIRDI. BU İNSANLAR DOĞANINDA HAYVANLARINDA ALLAHIN EMANETİ OLDUĞUNU ÇOKTAN UNUTMUŞ TAMALI KÖPEKLERİN BİLE KEMİKLERİ SAYILIYOR DOĞA KATLEDİLMİŞ ADIM BAŞI ÇÖP TEPELERİ BENDEN ÖNCE YORUM YAZAN BİRCAN DOĞRU YAZMIŞ AZ BİLE YAZMIŞ BU BÖLGE İNSANI TURİZM BÖLGESİ OLMAMAK İÇİN DİRENMİŞ NEDENMİ TURİZM HİZMET DEMEK ONUN İÇİN ÇALŞMAK LAZIM TURİST HİZMET BEKLER CEBİNDE PARAYLA GELEN TURİSTE HİZMET VERİCEN MEMNUN KALIP GENE GELECEK VE SORANLARA SORMAYANLARA GİDİN MEMNUN KALIRSINIZ DİYECEK BÖYLECE ÇARK BÜYÜYECEK O ZAMAN ADAMLAR DAHA ÇOK ÇALIŞMAK ZORUNDA KALACAK BU ADAMLARIN ÇALIŞMAYA GÖNLÜ YOK ALMIŞLAR MANDALARI İNEKLERİ SABAH BIRAKIYORLAR ONLAR AKŞAM KENDİLERİ GELİYOR AYNI KÖPEK GİBİLER EVLERİNİ SAHİPLERİNİ TANIRLAR TURİZM OLURSA BEDAVA OTTA KALMAZ KİM KALKIP DAĞ TEPE HAYVAN OTLATACAK AŞK OLSUN KAPIDA OTURUP ÇEKİRDEK YİYİP YALAN ÖVGÜSÜNÜ DUYUP GELENLERİ KAZIKLAMAK VARKEN.BENİM ANLAMADIĞIM BİR ŞEY VAR HADİ BİZ BİZ GİTTİK 1 GÜN ZOR DURDUK KAÇTIK AYNI GÜN KASTRO İĞNEADA KIYIKÖY YAPTIK KAÇTIK ONLAR BU KİRLİLİKTE KATLEDİLMİŞ DOĞADA NASIL VİCDANLARI RAHAT OTURUYORLAR BİZ EN FAZLA BİR DAHA GİTMEYİZ TANIDIKLARI GÖNDERMEYİZ FAKAT ONLARA ALLAHIN EMANETİ DOĞANIN İNTİKAMI FENA OLUR…

 8. nupel
  11 Ağu 2013 23:16

  Bayram tatilimi geçirecek İstanbula yakın doğa ile içiçe denize de girebileceğimiz bir yer ararken Kıyıköyün uygun olacağına karar verdim.Telefonla konuştuğumuz Genç pansiyon yerimiz var dedi ama sabah oraya gittiğimizde aslında yer olmadığını belki akşama bir adasının boşalma ihtimali olduğunu söyledi.Kıyıköy meydanına girdiğinizde yolun sağında ve solunda kahvehaneler var ve sanki bütün halk orada oturmuş gelen gideni izliyor gibiydi.Hal böyle olunca bu kadar meraklı bakış arasında pek gezinmek istemedik.Ve geldiğimiz gibi dönmeye karar verdik.Kıyıköy çıkışında son bir umut Palaz pansiyona uğradık.Cevriye teyze ve Hüseyin amca (namı diğer Palaz Hüseyin) bize kalacak bir yer ayarladılar.Palaz pansiyon kıyıköyün dışında bahçesi olan sakin bir yer.Kafa dinlemek için tafsiye edebilirim.Odaya yerleştikten sonra KARTAL kafede yemek yedik.Güzel bir manzarası var ama servis kötü bardaklar kirli ve çok pahalı.Manastır denilen yerde köpekler yaşıyor,her taraf çöp yığınları ve önünde bekleyen enterasan bir adam var.Liman deseniz aynı şekilde,her yer çöp yığını ve başıboş gezen köpekler, o kadar çok köpek var ki kelimelerle anlatamam ve köpeklerin hepsi uyuz ve açlıktan ölecek durumdalar.Selvez Plajının yolu çok kötü aracınız park edeceğiniz bir alan yok ve gittiğinize de değecek bir yer değil.
  Belediye plajda aynı şekilde.Arabanızı yol kenarına park ediyorsunuz ama 5 tl park ücreti ödeyip 15 dk yol yürüyüp kumsala ulaşıyorsunuz.Aynı çöp yığınları burada da sizi karşılıyor.
  Ben okuduğum birçok olumsuz yoruma rağmen oraya gittim ve şunu anladım ki yazılanlar çok hafif kalmış.Tek kelime ile rezalet, pahalı,pis,köhne ve deniz çok dalgalı.
  Kısacası ben gittim paramla rezil oldum siz SAKIN GİTMEYİN.

 9. tufan
  13 Ara 2013 14:51

  vay be bu yorumları okumadan ne kadar heveslenmiştim güzel yer gedeyim bir kaç gün kalayım diye ama şimdi sadece rezaleti görmek ve resimlemek için gidecegim yorumculara tşk. ederim milleti uyaralım bu doga katliamcılarına kaptırmayalım üç beş kuruş tatil paramızı kalın saglıcakla

 10. Alper Aydın
  14 Nis 2014 13:25

  keşke bu yazıları gitmeden önce okusaydım diyorum ama malesef bizde gittik… üstteki olumsuz yorumlar az bile; tek kelime ile razalet !!! çöp ve pislik her yerde ve korkunç pahalı…
  Sakın gitmeyin, paranıza ve daha da önemlisi zamanınıza yazık

 11. Dr H Sarof
  31 May 2014 16:28

  Kiyikoyluler!Insanlarimi rezil etmissiniz!Cok merak ediyordum ama yazilari okuduktan sonra asla gitmem ve bir kiyikoyluye rastlarsam yuzune bile bakmam!Ulkemizin diger turistik bilinen yerleri de aynen boyle!Milletin millete saygisi yok!Altta kalanin cani ciksin felsefesi ile iste bu kadar!Bir de yabanci turist bekliyoruz!…

 12. senol
  1 Ağu 2014 09:13

  bu ne ya tam hazırlandık yola cıkacağım yorumları gördüm vazgectim tam ters istikamet erikliye doğru hızlanalım bakalım inşallah aynı hayal kırıklığını yaşamayız!!!

 13. hakan
  12 Tem 2015 11:40

  Yaptığınız yorumlar ve uyarılarınız için teşekkür ederim. Eğer bu yorumları okumasaydım bende oraya gitme gafletine düşecektim. Kesinlikle gitmem gidenede bu yorumları söylerim.

 14. Serdar
  22 Tem 2015 08:12

  Tam da planları yapmışım yola çıktım çıkacağım, çoluk çocuk gidelim kafamızı dinleyelim derken buradaki yorumlara denk geldim. Yorumları yazanlar sağolsunlar anlaşılan o ki büyük bir rezaletten kıl ucuz kurtulmuşuz.. Burada anlatılanları okuduktan sonra üstüne para verseler gitmem, gideni de uyarırım..

 15. deniz
  3 Eyl 2015 14:10

  kıyıköy ile ilgili niye bu kadar çok olumsuz yorum yapılmış anlamadım doğrusu. temmuz ayında haftasonu gittik ve harikaydı. burası küçük bir balıkçı kasabası, turistik bir yer değil. doğası denizi insanı çok güzel. sahilde belediyenin baktığı yerde çadırda kaldık. doğa, deniz, dere, denizin kokusunu taşıyan rüzgar müthişti. esnaf da iyiydi. deniz dalgalı olmasına rağmen, selvez koyuna gittik, ve ege de bir haftada girdiğim süre kadar denizde kaldım. dalgalı ve eğlenceli bir denizdi. fazla açılmazsanız sorun yok. sadece o deniz kokulu harika havası için bile gidilir. temiz bir oda bulmak sorun değil.

 16. ayse
  26 Haz 2016 13:27

  varya sakın gitmeyin ben gittim öyle bu yaz için tatil yeri ararken kıyıköye rastladım bi bakiyim dedim hep iyi anlatılıyo sakın inanmayın çöpten geçilmiyo allahtan bizim akrabalarımız oralıda onların evinde kaldık yoksa biide üstüne para vericektik ne zaman kötü yoruuma rastlıcam diye merek ediyodum o anlatılanlara inanmayın sakın atıyolar plajda yürürken terlikle yürümek zorunda kalıyosuunuz çünkü kumun içinden cam kırıgı çikabiliyo gitmeyin kardeşim para kazanamasınlar burunları sürtülsünde bak nası temizliyolar sakın ama sakın gitmeyin kardeşim bune ya iğrenç pis yeni ası kıyıköy çöplüğü olacak bak gör istanbulum meekse denizinden farkı yok sakın gitmeyin karşiim

 17. Aydın
  26 Haz 2016 17:48

  Biz Kıyıköy Mehmet GENÇ Piknik Alanına gittik çok keyif aldık. Fiyatlar Ekonomik, insanlar çok candan dı. kayalar oyularak inşa edilmiş Mağara Manastır ın bakıcısı abimiz de darbukasıyla çok sempatik ti.. Ne arıyorsunuz manastırın kapısına gestapo gibi bir suratsız mı? Emekliliğimizde oraya taşınıp orada yaşayacağız… İNSANIYLA- DOĞASIYLA BİR YERYÜZÜ CENNETİ. NEDEN KÖTÜLÜYORLAR ANLAYAMIYORUZ!

 18. Hülya
  12 Tem 2016 15:15

  biz Temmuz Ayında geldik bu küçük kasabaya Kıyıköy resortu tavsiye ederim inanılmaz hijyen ilgili çalışanlar mis gibi bahçesi var köyün içinküçük kendi halinde insanlar bence kafa dinle neye gelinebilir

 19. kizgin
  6 Ağu 2016 22:37

  gercekten gidip gezilmesi gereken bir yer tavsiye ederim herkeze ama hafta sonu degil heryer copluk pislik insanlar gelmis ne yiyip icmisse birakmis heryer cop yigini hicmi toplanmiyo bu copler nasil bi yer anlamis degilim lutfen coplerinizi bi poset yapip cope atin lutfen bu kadarmi zor cevreyi temiz tutmak

 20. Sebnem
  16 Ağu 2017 19:46

  Berbat bir yer daha bugun donduk 2 gun zor kalabildik sahilleri piknik alanlari resmen copluk denizine girmek zaten mumkun degil. Eglenmeye gitmeyi hic dusunmeyin zaten bir tane bile eglenmeye yer yok husranla geri donduk yaptigimiz masrafta cabasi. Insanlari resmen oraya gelenleri canli para olarak goruyor. Piknikte oturacaginiz masalar da bile 20 tl istiyorlar etraf cop icinde vc ler mikrop yuvasi gunu birlik gidilecek yer fakat tatil icin iyi bir secenek degil tavsiye etmem

Yorum Yapın