Burada Tecrübe Konuşacak

İş hayatında belirli aralıklarla geçmişe dönüp bakmak gerek.

Keyfi çok başka. Çünkü şuan sizi siz yapan noktada geldiğiniz yolun izi adeta emeklerinizin göstergesi.

Ben bakınca artık yolun izlerini tam seçemiyorum. Endişe etmeyin göz bozukluğu için yaşım daha çok erken. Haliyle haklı bir keyfini yaşıyorum.Çünkü dile kolay genç yaşta rotayı şaşmadan 15 yıllık tecrübe sahibi olmak.

Benim hikayem 1997 yılında başlıyor arkadaşlar. Yazılımcı olarak başladığım kariyerime yazılım liderliği, proje yöneticiliği gibi ünvanlarla devam ettim. Devamında hayata geçirme keyfini yaşadığım bazı internet projeleri, beni işin teknik eğitim boyutuna taşıdı. O dönemdeki çalışma şevki bunla kalır mı? Elbette hayır. Zira bir yandan devam eden eğitim ve danışmanlık hizmeti, diğer yandan da daha geniş kitlelere ulaşmak adına çeşitli dergi, gazete, radyo ve televizyon programları. Ki kiminin yapım aşamasında idim kimisinin de konuk koltuğunda. Türkiye Bilişim Derneği gibi bazı sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alarak birçok etkinlik düzenledim. Resmi kayıtlara gore tarafımdan verilen 200′ den fazla seminer anısı var hafızamda.

Şahsi girişimlerim de oldu. Bunlardan bazılarını kapattım, bazılarını ise sattım. Son 4-5 sene içerisinde 2 büyük organizasyonda Genel Müdürlük yaptım.

Şimdi ise dönüp geçmişe bakınca bu yoldaki tüm adımlar ve geçen seneler artık önemli bir tecrübe kesemde. Bir diğer güzel tarafı da, bilgisi değerli bir çok kişi ile yollarımız kesişti bu serüvende.

tecrübe

İşini gerçekten seven, bilgi ve tecrübesine gerçekten güvenen herkes paylaşmaktan ayrı bir keyif alır. Bu nedenle blogda uzun zamandır olmasını arzu ettiğim bir bölüm vardı.

İtiraf ediyorum, meşguliyetin atalet tuzağına ben de yakalandım, ama artık zamanıdır.

Bundan böyle bilgisi değerli, sohbeti çok tadında dostlarım, ve tanışmaktan memnuniyet duyduğum konusunun uzmanları ile yapacağım sohbetleri artık “Tecrübe Konuşuyor” bölümünden takip edebileceksiniz.

Okumayı isteyeceğiniz birçok şeye dair konuşacağız. Ancak hoşlanacağız sorular konusunda tahminim şaşabilir, hiç riske atmayalım. Dahası sizden çok daha yaratıcı sorular gelebilir. Bu nedenle her haftanın konuğunu daha önce sizlerle paylaşacağım. Muhtemel sorularınızı bana iletebileceksiniz.

Hedef elbette istikrar, ama katılımınız olası meşguliyet tuzaklarını yerle bir eder arkadaşlar, bundan ötürü sorularınız ve yorumlarınız ile değerli katkılarınızı bekliyorum.


2 Yorum
  1. Okan Barlas
    15 Ağu 2012 16:18

    İlk konuğumu yakında bu yazının yorumlarında ve twitter hesabımdan duyuracağım.

  2. Okan Barlas
    27 Mar 2013 16:54

    Tam da tahminlerim doğrultusunda bu bölümü hayata geçiremedim 🙂 İleride biraz daha rahat bir çalışma hayatım olursa sözüm söz ama şimdilik bölüm açılmadan kapanmak zorunda. Bunu telafi edeceğim bir bölümü en kısa zamanda duyuracağım. Ve bu sefer umuyorum ki sorunsuz bir şekilde ilerleyeceğim.

Yorum Yapın